Keep Out

W dzisiejszych czasach produkcje nawiązujące do gatunku roguelike przeżywają drugą młodość – i nie mówię tu wcale o wyrastających jak grzyby po deszczu produkcjach niezależnych dostępnych choćby w ramach Steam Greenlight, ale grach przeznaczonych na urządzenia mobilne czy nawet przeglądarki internetowe. Jedną z nich jest Keep Out ( Nie wchodzić) – trójwymiarowy roguelike z perspektywy pierwszej osoby, choć nieco okrojony od typowego przedstawiciela tego gatunku.

keep out

Nieco okrojony, ponieważ nie mamy możliwości wykreowania swojego bohatera, nie dane jest nam wybrać klasę postaci czy rozdzielić punkty statystyk – po wciśnięciu „play” zostaje nam przedstawiona plansza przedstawiająca schemat sterowania i klawiszologię a potem jesteśmy zdani na siebie. Przemierzając rozległe lochy natkniemy się na różnorakie przedmioty, jak broń, pancerze, mikstury czy zwoje z zaklęciami, a także różnorakie potwory, z których każdy posiada odmienną charakterystykę oraz strategię walki. Warto również w tym momencie wspomnieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych roguelike'ów walka odbywa się w czasie rzeczywistym, tak więc oprócz umiejętności planowania będziemy musieli także w miarę szybko podejmować decyzje.

Keep Out posiada także bardzo przyjemną dla oka oprawę graficzną przypominającą trochę bajkową kreskę, ale jest to plusem dla tej dość oryginalnej produkcji i pozwala lepiej zagłębić się w jej klimat.

Dodał admin dnia 25.09.2015 - 23:24

Zobacz grę cat mario

Ostatnimi czasy fanowska produkcja pod tytułem Cat Mario cieszy się rosnącą popularnością – ten całkowicie „nie – fair” spin off, gdzie wcielamy się w rolę kota i w klasycznej platformowej konwencji stajemy się pokonywać kolejne etapy zyskuje sobie spore zainteresowanie: zwłaszcza wśród youtube'owych let's – playerów, którzy starają się zachować zimną krew i nie okazywać frustracji, która pojawi się niechybnie, gdy poraz dwudziesty gracza zabiją kolce wyskakujące z niepozornego bloczku stanowiącego podłoże.Gra trafiła niedawno również na rynek gier przeznaczonych na przeglądarki internetowe i, mimo że sama nie waży zbyt wiele, to możemy teraz również cieszyć się nią bez konieczności pobierania, zaś mechanizm grania w Cat Mario pozostaje ten sam – poruszamy się przy pomocy strzałek, skaczemy spacją, a wszędzie czyhają na nas ciosy poniżej pasa. Wciąż musimy również uważać na wspomniane pułapki – niekiedy nawet dotarcie do flagi oznaczającej koniec poziomu nie musi oznaczać, że właśnie szczęśliwie ukończyliśmy etap – przecież coś może spaść na naszą kocią głowę centymetr od niej, prawda?

Dodał admin dnia 05.09.2015 - 21:18

Angry Birds 2 już jest!

Angry Birds to gra logiczna, która podbiła serca graczy na całym świecie – ta pozornie prosta i przyjemna produkcja szczególną popularność zdobyła sobie przede wszystkim na urządzeniach mobilnych, gdzie za pomocą różnego rodzaju ptaków – pocisków staraliśmy się przy pomocy wielkiej procy zniszczyć rozmaite konstrukcje i wyeliminować wszystkie złowrogie zielone świnki.Gra Angry Birds  okazała się tak wielkim sukcesem, że na jej fali powstała masa gadżetów: od kubków i poduszek po koszulki oraz wiele innych; stworzona została również cała seria gier Angry Birds: mieliśmy możliwość zagrać w wersję stylizowaną na Gwiezdne Wojny czy nawet stanąć po drugiej stronie barykady – wykorzystać wspomniane świnki do zwalczenia ich odwiecznych przeciwników.

Jakby tego było mało, studio odpowiedzialne za różne produkcje spod tego szyldu, zapowiedziało, że wkrótce doczekamy się drugiej części produkcji – Angry Birds 2; do naszej dyspozycji oddany zostanie nowy ptasi arsenał, mapy będą bardziej rozbudowane zaś szata graficzna nie do poznania, choć wciąż utrzymana w podobnej konwencji, lecz zdecydowanie bardziej dopieszczona.

Dodał admin dnia 01.08.2015 - 10:39

Adventure Time – Puzzle Quest

Adventure Time to kreskówka, która podbija serca coraz większej widowni, zarówno młodszej, jak i starszej. Na fali popularności tejże produkcji powstało ostatnio kilka gier, a jedną ze zdecydowanie ciekawszych jest osadzony w jej realiach Puzzle Quest od D3 Go! Dostępny na urządzenia mobilne – gra jest naprawdę świetną kontynuacją znanej serii gier Puzzle Quest, która w połączeniu z zabawnymi elementami fabularnymi tworzy smakowity kąsek mobilnej zabawy.

Dodał admin dnia 27.07.2015 - 14:53

TERA Online - Bernstein's Evil Island

W koreańskim wydaniu TERY Online wprowadzony ma zostać wkrótce nowy dungeon utrzymany w mrocznej i nieco groteskowej konwencji - Bernstein's Evil Island. Loch będzie mógł być przemierzany przez pięcioosobowe grupy i ma być jednym z elementów wprowadzenia do wielkiego halloweenowego update'a.

Dodał admin dnia 27.07.2015 - 14:53

Uphill Rush 7

Uphill Rush 7 to przeglądarkowa gra wyścigowa, gdzie siadamy za sterami jednego z pojazdów lub innych „wehikułów” i staramy się zająć pierwsze miejsce na jednej z dwunastu dostępnych planszy; do naszej dyspozycji oddane zostały między innymi: motor, ciężarówka, quad czy nawet deskorolka. W gruncie rzeczy, Uphill Rush 7 to nieco „szybsza” wersja legendarnej niegdyś Elastomanii.


Kontrolowanie jazdy jest dosyć proste, korzystając z klawiszy strzałek możemy przyśpieszać (w górę) lub zwalniać (w dół); strzałki pozwalają nam także wychylać się do przodu bądź do tyłu, co pozwala na utrzymanie równowagi, zwłaszcza kiedy znajdujemy się w powietrzu próbując pokonać znajdujące się na trasie przeszkody. Ponadto, możemy skorzystać z trybu turbo, który podwaja naszą prędkość na pięć sekund.Pokonując kolejne poziomy dostajemy pieniądze, które pozwalają nam na zakup lub ulepszenie już posiadanych pojazdów, zaś jeśli zdobędziemy pierwszą lokatę na wszystkich z nich, gra nagrodzi nas pucharem. Pieniądze służą nam także do odblokowywania nowych ubrań bądź ich wersji kolorystycznych.

Dodał admin dnia 25.07.2015 - 23:40

Agario - gra na topie

Gry online zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony graczy – wszak możliwość wspólnej zabawy była znacznie ciekawsza od rozgrywki w pojedynkę: w wyniku tego rynek tychże gier zalewany był różnego rodzaju MMORPGami czy przeglądarkowymi grami strategicznymi. Ostatnio jednak, prawdziwą furorę w Internecie robi produkcja pod tytułem Agario, w której sterujemy małą kulką i staramy się zdominować mapę w jednym z dwóch dostępnych trybów gry.Rozgrywka opiera się na wchłanianiu rozsianych po całej mapie niewielkich obiektów, dzięki którym nasz kulisty obiekt zwiększa swój rozmiar, co pozwala na pożeranie innych graczy – znacznie bardziej „pożywnych”, a przez to będących obiektem ciągłych polowań ze strony silniejszych; warto w tym momencie wspomnieć, że im jesteśmy więksi, tym wolniej się poruszamy, ale mniejsze „kulki” nie są w stanie nam zaszkodzić.


Agario pozwala nam grać zarówno w trybie FFA, gdzie każdy stara się poprzez pożeranie innych zdobyć jak największą liczbę punktów i zająć pierwsze miejsce w tabeli wyników, jak również drużynowym – w tym przypadku gra losowo przydziela nas do jednej z trzech drużyn, zaś my współpracując, zarówno poprzez eliminowanie oponentów, jak i wzmacnianie sojuszników poprzez wypuszczanie w ich kierunku zdobytej „materii”, próbujemy wspólnie zdominować planszę.

Dodał admin dnia 25.07.2015 - 23:39

Dodatek do Guild Wars 2 razem z podstawką?

 

Wystartowały pre ordery dodatku do Guild Wars 2 o nazwie Hearth of Throns. Jednak starym wyjadaczom nie spodobał się sposób w jaki zostaje on sprzedawany. 
Dodatek ten ponieważ jest sprzedawany razem z "podstawką" za o bagatela 45 euro. Co jest dość sporo. O wiele lepiej byłoby sprzedawać dwa zestawy. Jeden w zestawie z grą
a drugi sam dodatek za na przykład 25, 30 euro. 
Na reddicie bojtokują twórców i "strajkują" poprzez nie zakupienie dodatku. Link do postu poniżej:
http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comments/3a4ktf/dont_prepurchase_heart_of_thorns/

Wystartowały pre ordery dodatku do Guild Wars 2 o nazwie Hearth of Throns. Jednak starym wyjadaczom nie spodobał się sposób w jaki zostaje on sprzedawany. Dodatek ten ponieważ jest sprzedawany razem z "podstawką" za o bagatela 45 euro. Co jest dość sporo. O wiele lepiej byłoby sprzedawać dwa zestawy. Jeden w zestawie z grąa drugi sam dodatek za na przykład 25, 30 euro. Na reddicie bojtokują twórców i "strajkują" poprzez nie zakupienie dodatku. Link do postu poniżej:http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comments/3a4ktf/dont_prepurchase_heart_of_thorns/

 

Dodał admin dnia 23.06.2015 - 23:19

Dragon's Dogma – Co z premierą?

 

Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że sławne studio Capcom pracuje nad MMORPGiem i wkrótce 
usłyszymy planowaną datę jego wydania. Po wypuszczeniu kilku trailerów i gameplay'ów 
prezentujących produkcję w całkiem niezłym świetle – z miłą dla oka, ładnie wykonaną grafiką 
oraz ciekawie wyglądającą mechaniką rozgrywki, twórcy podali do wiadomości, że serwery w 
Japonii zostaną oficjalnie uruchomione 31 sierpnia.
Niestety, póki co nic nie wiadomo na temat premiery w innych regionach świata; niemniej, jeśli 
poszukamy dokładnie to dowiemy się, że Capcom zastrzegł znak handlowy Dragon's Dogma w 
Nowej Zelandii, co daje pewną nadzieję.

Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że sławne studio Capcom pracuje nad MMORPGiem i wkrótce 
usłyszymy planowaną datę jego wydania. Po wypuszczeniu kilku trailerów i gameplay'ów 
prezentujących produkcję w całkiem niezłym świetle – z miłą dla oka, ładnie wykonaną grafiką 
oraz ciekawie wyglądającą mechaniką rozgrywki, twórcy podali do wiadomości, że serwery w 
Japonii zostaną oficjalnie uruchomione 31 sierpnia.
Niestety, póki co nic nie wiadomo na temat premiery w innych regionach świata; niemniej, jeśli 
poszukamy dokładnie to dowiemy się, że Capcom zastrzegł znak handlowy Dragon's Dogma w 
Nowej Zelandii, co daje pewną nadzieję.

 

Dodał admin dnia 21.06.2015 - 18:54

Heroes of the Storm – The Eternal Conflict

 

W blizzardowskiej produkcji MOBA pod tytułem Heroes of the Storm już 30 czerwca 
wprowadzona zostanie nowa aktualizacja pod nazwą „The Eternal Conflict”, która przyniesie ze 
sobą kilka nowych skórek dla bohaterów oraz nowy element rozgrywki – znanego z Diablo 3 
goblina, którego jeśli jednej z drużyn uda się zabić, otrzyma ona dodatkowe złoto w ramach 
nagrody za koniec meczu. Pojawi się także dwóch nowych bohaterów z uniwersum Diablo: Mnich 
oraz nieumarły Król Leoryk.

W blizzardowskiej produkcji MOBA pod tytułem Heroes of the Storm już 30 czerwca 
wprowadzona zostanie nowa aktualizacja pod nazwą „The Eternal Conflict”, która przyniesie ze 
sobą kilka nowych skórek dla bohaterów oraz nowy element rozgrywki – znanego z Diablo 3 
goblina, którego jeśli jednej z drużyn uda się zabić, otrzyma ona dodatkowe złoto w ramach 
nagrody za koniec meczu. Pojawi się także dwóch nowych bohaterów z uniwersum Diablo: Mnich 
oraz nieumarły Król Leoryk.

 

Dodał admin dnia 21.06.2015 - 18:54

Page: 1 2 3 4

 

Strona główna Mapa strony Kontakt
© 2011 by PrzegladarkoweGRY.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone