Plants vs Zombies

Plants vs Zombies to przeglądarkowe wydanie bardzo popularnej swojego czasu dosyć prostej gry strategicznej opartej na systemie Tower Defense, gdzie wcielaliśmy się w rolę ogrodnika mającego za zadanie przy pomocy różnorakich roślinek odeprzeć atak żądnej ludzkich mózgów hordy zombie. Wbrew pozorom, mimo cukierkowej grafiki i pozornej łatwości, gra potrafi być naprawdę wymagająca, zwłaszcza na dalszych poziomach.

Mechanika zabawy opiera się na podzieleniu naszego ogródka na kilka linii, po których po pewnym czasie zaczną w naszą stronę kierować się nieumarli. Na poszczególnych polach możemy stawiać różnego rodzaju rośliny, zarówno ofensywne, defensywne jak i pełniące rolę wsparcia. Surowcem niezbędnym do wykorzystania naszych jednostek są, oczywiście, promienie słoneczne – co jakiś czas spadają z nieba lub są produkowane przez niektóre rośliny; gdy na nie klikniemy do naszej puli dodawana jest ich określona ilość.

Produkcja w tej materii niemal niczym nie różni się od swojego pierwowzoru – także tutaj do naszej dyspozycji został oddany dosyć szeroki arsenał różnego rodzaju przedstawicieli flory: sadzonek miotających pociskami groszku w ożywieńców, słoneczników zwiększających nasz przyrost słońca niezbędnego do stawiania nowych okazów na liniach, ziemniaków pełniących rolę muru pozwalającego na chwilę zatrzymać pochód zombie i dać nam więcej czasu na zagrożonej linii oraz wiele innych. Różnorodność występuje również u naszych przeciwników: od „zwykłych” zombie, po wyposażonych w tyczki pozwalające im przeskoczyć, na przykład, wspomniany wcześniej ziemniaczany mur czy opancerzonych w strój yeti lub słupki drogowe – tacy oponenci mają więcej punktów życia, co wymaga od nas postawienia większej ilości roślinnych wieżyczek na danej linii.Jedyną, na dobrą sprawę, wadą Plant vs Zombies jest to, że na przeglądarki dostępna jest tylko wersja demonstracyjna – jeśli będziemy chcieli w pełni zakosztować przyjemności wybijania legionów zombie przy pomocy wyrzutni groszku i podobnych, będziemy musieli wydać kilka złotych na pełną wersję dostępną na platformie Steam.

Dodał admin dnia 26.06.2015 - 09:45

 

Strona główna Mapa strony Kontakt
© 2011 by PrzegladarkoweGRY.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone