Jak wygląda rynek gier przeglądarkowych w Polsce i na świecie.

Gry na przeglądarkę stawiają w Polsce pierwsze kroki. Od razu jednak zdobywają popularność i zyskują całą grupę fanów. Badania pokazują, że już dwie trzecie internautów aktywnie w nich uczestniczy.

Nie dziwi więc, że zagraniczni producenci gier zaciekle walczą o polskich graczy. Stworzenie i przedstawienie innej, lepszej gry z ciekawszą fabułą ma szansę przyciągnąć tysiące graczy.

Popularność gier widzimy nie tylko poprzez statystyki, ale również kluby i artykuły, które codziennie powstają. Im bardziej dynamiczna i aktywna gra, tym więcej informacji na jej temat. Najlepszym przykładem będzie platforma gier przeglądarkowych 337.com, która integrując się z rynkami na całym świecie zyskuje coraz to nowych fanów i graczy.

 

Analizując producentów z różnych państw, tryumfują Niemcy i kraje Azji. Polska dopiero zaczyna podejmować walkę o klienta, czyli gracza. W Niemczech, dla przykładu, gry na przeglądarkę są dziś chętniej odwiedzane, niż dotychczasowe portale rozrywkowe i muzyczne. Dzięki tłumaczeniom i pomocy w języku polskim, zdobywają też coraz większą popularność u nas. A ich zainteresowanie nie zatrzymuje się na Polsce, szykują się do pobijania innych rynków. Ich ogromna inwestycja na reklamę internetową powoli się zwraca, co  przyczynia się do wzrostu aktywnych graczy. Dla przykładu niewielu graczy wie, że najpopularniejsza dzisiaj Farmerami, jest grą niemiecką.

 

Rozwój gier na przeglądarkę oczywiście negatywnie wpływa na rynek typowych gier PC i konsoli. Poza tym jedną z jej większych zalet jest brak opłat, brak koniecznego miejsca na dysku, oraz ciągłość gry. Poza tym rywalizacja z innymi zawodnikami również wzbogaca rozgrywkę. W tej chwili producenci gier na PC wykształcili dodatkowe możliwości, czyli gry online. Dzięki temu użytkownik może rywalizować z innymi graczami. Mimo wszystko jednak nie posiadają one tak wiele możliwości, jak gry przeglądarkowe.  

Dodał admin dnia 20.12.2011 - 19:43

 

Strona główna Mapa strony Kontakt
© 2011 by PrzegladarkoweGRY.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone