Gry przeglądarkowe - kto w nie grywa?

Badania pokazują, że pracownicy urzędów efektywnie pracują tylko przez 4,5 godziny w trakcie roboczego dnia. Analizując inne artykuły z tematyki gier internetowych możemy wysnuć wniosek, dlaczego tak się dzieje.

W I kwartale tego roku Alawar Entertainment, światowy producent gier na przeglądarkę, przeprowadził badania. Wynika z nich, że aż 82% użytkowników, to kobiety. A jaka płeć przeważa wśród pracowników w urzędach?

 

Gry na przeglądarkę, to gry bardzo proste. Przede wszystkim zręcznościowe, symulacyjne, logiczne. Polegają przede wszystkim na tym, aby sadzić i pielęgnować rośliny, dbać o zwierzęta, czy szukać ukrytych skarbów. Idealne rozwiązanie na chwilowy relaks, czy odpoczynek. A przy tym można rywalizować z innymi. Rozpowszechniły się przede wszystkim dzięki serwisom społecznościowym.

 

Czy gry na przeglądarkę są dochodowe? Oczywiście.

Już dzisiaj, czyli dopiero na początku ich drogi, na całym świecie są warte 500 mln dol. W Polsce również wynik imponuje, bowiem około 18 mln zł.

 

A kim jest przeciętny gracz gry przeglądarkowej?

Według badań przeprowadzonych przez Alwar, sporo graczy dojrzałych i w średnim wieku zaczęło uprzyjemniać sobie dzień w ten sposób. Ponad jedna trzecia, to użytkownicy po trzydziestce a prawie jedna trzecia, to gracze po pięćdziesiątce. Wyniki pokazują, że tendencja się odwróciła i zamiast dzieci, widzimy ich rodziców przy ekranie komputera. Dla porównania, Rosji ponad połowa graczy mieśći sięw przedziale wiekowym 20 a 40 lat a w Wielkiej Brytanii ponad połowa graczy jest po pięćdziesiątce.

Jeśli przeanalizujemy zawody i pracę, jaką wykonują gracze, to również możemy być zaskoczeni. Prawie jedna trzecia z nich, to pracownicy administracji, jedna piąta, to pracownicy fizyczni a czternaście procent, to właściciele firm.

 

Podsumowując widzimy, że gry przeglądarkowe cieszą się dużą popularnością w miejscu pracy. Nie są trudne, nie wymagają specjalnych oprogramowań, dzięki czemu bardzo dobrze uprzyjemniają czas w pracy. Dzięki nim można na chwilę oderwać się od obowiązków.

 

 

Dodał admin dnia 20.12.2011 - 19:42

 

Strona główna Mapa strony Kontakt
© 2011 by PrzegladarkoweGRY.com.pl Wszelkie prawa zastrzeżone